wtorek, 6 maja 2008

KOCIE WORKI

Joanna – główna bohaterka; przyjechała do Danii kraść roślinki.

Alicja – duńska przyjaciółka Joanny obdarzona nieistniejącą czerwona lampą.

Ernest Blekot – oszust, lizus, donosiciel, łgarz i złodziej, ponadto odrażający zbuk i ohydne indywiduum; Joanna miała z nim krótki kontakt zawodowy w wiośnie życia; aktualnie poszukuje u Alicji czerwonej lampy.

Anita – zaprzyjaźniona dziennikarka aktywnie uczestnicząca w wydarzeniach.

Jasio – syn Anity; osiemnastolatek całkowicie sprawny i w pełni zdolny do normalnej ludzkiej egzystencji.

Marzena – grająca na harfie przyjaciółka Alicji, młodsza od niej, będąca mniej więcej w połowie drogi do następnego pokolenia.

Beata Karmal – plastyczka-złotnik z Warszawy, oprawiająca bursztyny Joanny; wracała ze Szwecji przez Kopenhagę i zostawiła torebkę w pociągu, co skłoniło ją do szukania lokum u Alicji.

Paweł – niezwykle przystojny mężczyzna, na którego baby leciały z poślizgiem; brydżowy towarzysz Joanny rodem z Warszawy; przybyły do Alicji na kilka dni.

hipotetyczna Turczynka – poszukująca trudnej pracy; wykorzystana do uprzątnięcia trzydziestopięcioletniej zaśmierdłej nogi baraniej z atelier.

Małga – jedyna siostrzenica Alicji; bałaganiara życiowa i pedantka domowa w jednej osobie; namiętnie tępiła pudła i makulaturę Alicji.

Marianek – żywił się u Alicji, a żarł wszystko, co znajdowało się w zasięgu ręki; w zamian wykonywa różne „prace zlecone”.

psychopata – plącze się po wydarzeniach jako niemiłe wspomnienie.
pasożyt Anatol – przed paroma laty jako młodzieniec bystry i zaradny spróbował pożerować na Alicji i mu się udało; teraz powrócił, żeby żerować na Pameli.

Pamela – jako młoda dziewczyna przyjechała do Danii, poślubiła Duńczyka i została na zawsze.

Daniel Meller – policyjny tłumacz; prawdziwy Polak osiadły w Danii, który niestety po polsku mówi jak normalny człowiek.

Jens – mąż Pameli; jasnowłosy wiking.

Włoszka – cud południowej urody, przeciwieństw Pameli; oficjalnie opiekuna do dziecka, nieoficjalnie rzekoma kochanka Jensa.

Autor spisu: Czarrna

Szukaj na tym blogu